Ag-Zone Comunity
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ag-Zone Comunity


 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Regulament Report

In jos 
AutorMesaj
AlecsuTz
Admin
AlecsuTz


Mesaje : 53
Data de inscriere : 24/03/2012
Localizare : Piatra Neamt

Regulament Report Empty
MesajSubiect: Regulament Report   Regulament Report Icon_minitimeSam Mar 24, 2012 4:20 am



Incepand cu data de 11 octombrie 2011, v-a intra in viguare un nou regulament, in ceea ce privec REPOTURILE.
Mai exact cu acest regulment vom evita reporturile aiurea.
De acum inainte da-ti report doar cu problema pe care o aveti, strict si care poate fi rezolvata doar in joc, pentru restul
este forumul. ( exceptie reporturile in care intentia este de a ajuta comunitate si anume : " Playerul X, face reclama " , " Vreau sa Donez ").


Exemplu de report-uri care nu vor fi sanctionate:
1) " Nu pot iesi din casa, respawn va rog.Multumesc ",
2) " Sunt blocat in paint . Multumesc"
3) " Doresc informatii despre jobs. Multumesc"
4) " Doresc informatii despre cum se procura mats, drugs etc. Multumesc"
5) " Doresc sa ajung la DMV. Multumesc"
6) " Imi poate da cineva setvw, setint. Multumesc"
7) " Doresc skin XYZ .Multumesc" ETC...

Sau orice alta problema, strict doar probleme ce pot fi rezolvate in joc.

Puteti sa folositi si comanda /askq pentru a pune intrebari adminilor pe server.






Exemplu de report-uri interzise si care vor fi sanctionate ca atare:
1) Nu mai aveti voie sa dati report-uri de genul " Danutz, Horatiu, Laura, aLin sau oricare alt admin tp la mine "
Daca vrei sa vb cu un admin, exista /call, /sms, /pm.
*In cazul in care aveti de discutat ceva cu un admin, ce nu poate fi vorbit prin /call, /sms, /pm,
puteti sa ii trimite-ti un PM pe forum.
In cazul in care doriti sa vorbiti cu un OWNER, da-ti add: danutzj2p@yahoo.com sau alynutzj2p@yahoo.com sau trimitand un PM pe forum.
2) Nu mai aveti voie sa dati report-uri de genul " Ajutor " , " Urgent Teleport la mine "
*Dupa cum am mentionat mai sus, ve-ti da report strict cu problema pe care o aveti, aceste reporturi fiind considerate "aiurea" si veti fi sanctionat.
3) Nu mai aveti voie sa dati report-uri de genul " Liderul PD nu isi face treaba ", "Admin Danutz a gresit cu aia "
Pentru astfel de probleme, rezolvarea lor este pe forum, reclama un admin.
4) Nu mai aveti voie sa dati report-uri de genul " Respawn plz sunt in desert "
Aceasta problema poate fi rezolvata, apeland /call 444 pentru a chema un TAXIMETRIST.
5) Nu mai aveti voie sa dati report-uri de genul " Dati-mi si mie FIX la car, ca am ramas in SF ".
Aceasta problema poate fi rezolvata, apeland /call 555 pentru a chema un MECHANIC.
6) Nu mai aveti voie sa dati report-uri de genul " Dati-mi si mie job de detectiv " , "Dati-mi si mie job 0 "
Aceste probleme is au rezolvarea 1)" Dati-mi si mie job de detectiv " mergand la un "INFO" si selectati
" JOBS LOCATIONS ". 2) "Dati-mi si mie job 0 " pentru aceasta problema trebuie sa mergeti in locul de unde ati
jobul, nu " JOBS LOCATIONS ", din locul in care ati dat /takejob, si scrieti /quitjob.
7) Nu mai aveti voie sa dati report-uri de genul " Am banii pe minus "
Aceasta problema este strict din vina dvs, pentru aceasta cauza am implementat PROIECUL FOREX ( pentru mai multe detalii CLICK ) si nu isi are rezolvare.
7) Nu mai aveti voie sa dati report-uri de genul " Sa ma ajute cineva, mi-a disparut masina de pe cont, casa, banii" ETC...
Daca aceasta problema nu este strict din vina dvs, are rezolvarea pe forum ----> Probleme cont

Sau orice alt report aiurea, se v-a pedepsii conform sanctiunilor de mai jos.



ATENTIE!:

Nu va mirati cand nu o sa vi se raspunda la unul din reporturile de mai sus (cele aiurea), ba mai mult

veti fi si sanctionati cu AMENZI, KICK, WARN sau chiar BAN(PENTRU JIGNITOARE LA ADRESA ADMINILOR, INJURATURI PRIN REPORT, REPORTURI VULGARE).






SANCTIUNILE SUNT:
1) O abatere se sanctioneaza cu AMENDA 500.000$ cu motivul " REPORT AIUREA @ VERIFICA REGULAMENT REPORTURI ".
( exceptie playerii cu intre level 1-2, care vor primi KICK cu motiv: " REPORT AIUREA @ VERIFICA REGULAMENT REPORTURI " ).
2) O a doua abatere intr-un interval de maxim, aproximativ 5 minute de prima abatere, AMENDA 1.000.000$ + KICK cu REASON " REPORT AIUREA @ VERIFICA REGULAMENT REPORTURI "
( exceptie playerii cu intre level 1-2, care vor primi KICK cu motiv: " REPORT AIUREA @ VERIFICA REGULAMENT REPORTURI " ).
3) O a treia abatere intr-un interval de maxim, aproximativ 5 minute de a doua abatere, AMENDA 1.500.000$ + WARN cu REASON " REPORT AIUREA @ VERIFICA REGULAMENT REPORTURI "
( exceptie playerii cu intre level 1-2, care vor primi WARN cu motiv: " REPORT AIUREA @ VERIFICA
REGULAMENT REPORTURI " ).

ATENTIE!:

NE ASUMAM DREPTUL DE A MODIFICA REGULAMNTUL SAU ADAUGA REGULI NOI, ORI DE CATE ORI ESTE NEVOIE, SI

DE ACEEA VA RUGAM VERIFICATI ACEST REGULAMENT CEL PUTIN ODATA PE SAPTAMANA, PENTRU A EVITA ORICE PROBLEMA.
Sus In jos
https://ag-zone.forumgratuit.ro
 
Regulament Report
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Regulament Proteste
» Regulament Admini
» Regulament Factiuni
» Regulament Advert
» Regulament Server

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ag-Zone Comunity :: Server Sa:Mp! :: Regulament-
Mergi direct la: